Červenec 2011

Hladomor- Africký roh- časť 3

27. července 2011 v 21:52 | m.e.y.o.
 • Islamisté popírají, že by byl v Somálsku hladomor

  Hladomor v Somálsku
  22. 7. 2011 12:11
  Mogadišo - Islamističtí rebelové z hnutí Šabáb odmítají deklaraci OSN, že dva regiony na jihu Somálska postihl hladomor. Podle nich se ze strany Spojených národů jedná o čistou propagandu. V zemi sice panuje sucho, ale nejedná se o hladomor, prohlášení OSN je stoprocentně mylné a podle hnutí má politické pozadí. Mluvčí hnutí uvedl, že nadále platí zákaz přístupu humanitárních organizací do oblastí, které má pod kontrolou.
 • Jižní část Somálska je oblastí hladomoru

  Hladomor v Somálsku
  20. 7. 2011 20:24
  Mogadišo - OSN prohlásila část jižního Somálska za oblast hladomoru. Kvůli zřejmě nejhoršímu suchu za posledních 60 let trpí nedostatkem potravin více než deset milionů lidí ve východoafrických zemích, především ve státech takzvaného Afrického rohu. OSN o hladomoru hovoří, pokud je více než 30 procent dětí v postižené oblasti podvyživených a umírají v ní dva lidé na 10 000 obyvatel denně kvůli nedostatku potravin. V jižních oblastech Somálska je to již šest lidí.

Hladomor- Africký roh- časť 2

27. července 2011 v 21:52 | m.e.y.o.
 • Červený kříž nakrmil čtyři tisíce somálských rodin

  Hladomor v Somálsku
  24. 7. 2011 20:44
  Mogadišo - Mezinárodní výbor Červeného kříže rozdal téměř 400 tun potravin v oblastech kontrolovaných islamistickým hnutím Šabáb na jihu Somálska. Světový program pro výživu při OSN (WFP) do oblastí, které kontrolují islamisti napojení na teroristickou síť Al-Káida, pomoc dodávat nemůže a patří zde k zakázaným organizacím. Kromě Červeného kříže v oblasti stále působí například Lékaři bez hranic, Solidarita a Dánská či Norská rada pro uprchlíky.
 • Ke dvěma milionům Somálců se pomoc nedostane

  Hladomor v Somálsku
  23. 7. 2011 16:49
  Mogadišo - Humanitární organizace nemají přístup k 2,2 milionu lidí postižených hladem v oblastech Somálska, které kontroluje islamistické hnutí Šabáb napojené na teroristickou síť al-Káida. Tyto oblasti jsou přitom podle Světového potravinového programu WFP nejvíce postižené hladem. Podle Dětského fondu OSN (UNICEF) umírá v oblasti Afrického roku každých šest minut jedno dítě. Šabáb v oblastech zakázal potravinovou pomoc v roce 2010. V pátek obvinil OSN ze zveličování závažnosti situace v Somálsku a označil prohlášení o panujícím hladomoru na jihu země za politikum.

Hladomor- Africký roh- časť 1

27. července 2011 v 21:50 | m.e.y.o. |  HELP!-♥Africa♥

Organizace žádají pomoc pro hladovějící Afriku

Hladomor v Somálsku
27. 7. 2011 17:02
Praha - Kritickou situací na východě Afriky, kde panuje sucho a hlad, se snaží řešit nejen světové organizace, ale i humanitární centra po celém světě - u nás organizace ADRA a centrum OSN v Česku. Pomoc potřebuje minimálně 12 milionů lidí - hlavně v Somálsku, Etiopii, Džibudsku a Ugandě. ADRA tam buduje studny a rozváží vodu. Český stát již vyčlenil pět milionů korun pro země Afrického rohu. Peníze půjdou přes aktivity OSN v regionu. Sbírky organizují také Člověk v tísni či Charita ČR. Například organizace Člověk v tísni ke konci minulého týdne uvedla, že lidé na její účet zaslali milion korun. OSN dnes navíc zahájila dodávky Somálsku přes letecký most do Mogadiša.